2018 Mayıs aynda INSPARK Intelligent Business Solutions’ının vizyoner CEO’su Serdar Susuz liderliğinde, 8 kişilik bir takımla Engage&Grow proğramına başladım. salesforce.com’un 25 yıllık danışmanlık firması INSPARK’ta takım üyelerinin desteği ve katılımıyla başarılı bir “Çalışan Bağlılığı” program uyguladık.

Aldığım yorumlar:

“Ekibimizin farkındalığını arttıran takım ruhunu güçlendirip, bağlılığı sağlayan hem de müşterileri de süreçte bulundurarak büyümeyi destekleyen bir program. Şirketlerin uyguladıklarında önemli fayda sağlayacakları bir program ve tavsiye ediyorum”

“En çok bağlı olduğumuzu düşündüğümüz kavramlara karşı bile, bağlılığınız test edildiğinde beklentinizin altında bir oranla karşılaşabilirsiniz. Bu sizin bağlılığınızın düşük olduğunu göstermez, sizin bağlılığınızda başkalarının etken olduğunu gösterir. Dolayısıyla kurumlarda, bağlılığı biraz daha kitlesel değerlendirmek gerekiyor, ancak böyle yaptığımızda büyümeyi desteklemiş oluyoruz. Engage&Grow bize bunu öğretti.”

“Bağlı ama ayrı uçlarda bir ekiptik, herkes farklı şekilde aynı yöne kürek çekiyordu. Şimdi daha fazla aynı şekilde kürek çekiyoruz ve hız kazanacağız”

“Ekip içi uyumu artıran, herkesin kendisini daha iyi anlatabilme/ifade etme fırsatı bulduğu, sorumluluk bilincini ve öz güveni artıran, bazen de çok eğlenceli zamanlar geçirilebilecek bir program.”