İzleyen var mı acaba #Billions dizisini ?

Ben yönetim ve İK açısından değerli öngörüler içerdiğini görüyorum. Aklıma gelen bir kaçını paylaşayım:

* İletişim dili, çok net. Herkes kısa kısa ve düşük sesle konuşuyor. Herhalde Amerikan Finans sektörü çalışan profili böyle.

* Şirket, Michael Prince Co, MPC ve tek patronu Michael, 2024 Başkanlık seçimlerine bağımsız aday olarak giriyor. Seçim çalışmaları sırasında, çalışanlarından “geribildirim” almayı deniyor. Görece özgür bir ortamda çalıştığı düşünülen çalışanlardan, tek bir anlamlı geri bildirim alamıyor. Çünkü tüm çalışanlar, bunun altında bir oyun olacağını düşünüyor ve korkuyorlar.

Mesaj: Korku varsa, sağlıklı geri bildirim alamazsınız.

* Geri bildirim alamayınca, Prince performans değerlendirmeye kendisi katılmadan, 2 yöneticisine devrediyor. Bu 2 parlak yönetici ise, bildiğimiz performans değerlendirme yapmak yerine, tüm çalışanlara yüklü bir nakit vererek onları bir kumarhaneye götürüyorlar. Tüm çalışanlar, rahat bir şekilde kumara dalıyorlar. Ama kumarhanedeki tüm davranışları, kameralardan izleniyor farkında değiller. Stresli bir ortamda, tam da kendilerini sergilediklerini bilmeden, yönetim ekibine tam bir rapor sunduklarını bilmiyorlar.

Mesaj: Bir insanı, en çok en doğal ortamında tanıyabilirsiniz.

Şimdilik bu kadar. Diğer bölümleri izledikçe, ekleme yapabilirim.