Designated Survivor veya Yetenek (Kriz) Yönetimi

Ülkenin durumu malum.  Biraz olsun sorumluluk duygusunuz varsa, çocuklarınızın geleceğini düşünüyorsanız sık sık, depresyona “hoş geldin” diyoruz hep birlikte.

 

Böyle zor zamanlarda reçete tek. Kendinizi iyi hissettiren şeyler yapın, bu her ne olursa olsun.

 

Reklam alırsam @ahmeteryilmaz & @serdardevrim in http://sadeyazilar.com/2016/12/14/diyalog-degisiyoruz/ okumanızı öneririm.

Bu yazıda da belirtildiği gibi benim kaçış alanım diziler. Yabancı dizilere sardım bu dönem. #blackmirror, #westworld ü özellikle gençlere öneriyorum gittiğim üniversite konuşmalarında. #1864 ü öneririm ayrıca. Bugüne benzer bir süreçten epey eskiden geçen Danimarka’yı anlatıyor dizi.

Yeni başladığım #designatedsurvivor’ı (http://www.imdb.com/title/tt5296406/) izlerken ister istemez meslek hastalığım depreşti. Vay anam dedim, bu nasıl bir yedekleme stratejisi.

 

Peki ne demek derseniz İngilizcesi şöyle; A member of the United States Cabinet who stays at a physically distant, secure, and undisclosed location when the President and the country’s other top leaders are gathered at a single location

 

Spoliler vermemeye çalışarak şöyle diyebilirim; Eğer tüm başkan ve diğer tüm üst düzey siyasetçiler tek bir ortamda bulunacaksa, kabineden bir üyenin, ayrı bir yerde güvenlik amacıyla korumaya alınması.

 

Türkiye olarak bizde böyle bir protokol var mı bilmiyorum ama sanmam.

 

Daha önce bir yazım vardı yine bir diziden ilham alan. #houseofcards ile ilgili yazmıştım şu yazıyı https://artemizguler.wordpress.com/2016/08/09/15-temmuz-mevzuat-zat-sistem-insan-seffaflik-v-b/

Sistemin gücü adına izliyorum.

 

Depresyonsuz günler dilerim.